KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16164051
nr 1616 4051
Ragnar Engström
(1905-1992), Sverige
Oljemålning, Vårvinter vid vattendrag. Signerad, daterad - 89. Olja på duk: 63x66 cm, yttermått inklusive ram: 68x70 cm
Ragnar Engström, svensk bildkonstnär född 1905, död 1992.
Utrop:
500 kr
måndag 29 april 2024
kl 19:13:31
Ragnar Engström
Läs mer om Ragnar Engström